Michal Burkoň

Michal Burkoň

manažer týmu
Je tvůrcem celé myšlenky závodního týmu BARTH Racing. Michal má v týmu na starosti všechnu organizaci, tzn. výběr závodníků, mechaniků dalších členů týmu, výběr závodů, ... Ve svém pracovním životě se věnuje řízení firem skupiny BARTH, které zahrnují aktivity Autocentrum BARTH, Motocentrum BARTH, BARTH media a BARTH caravan s celkovým obratem přes 3 miliardy Kč a více jak 230 zaměstnanci. Rallye Dakar a i další závody ho baví, a umožňují mu získávat nové zkušenosti a podněty, které pak aplikuje do řízení firem skupiny BARTH.

Ruda Lhostký

Ruda Lhotský

kategorie motocykly
Ruda je zkušeným motocyklový závodníkem. V mládí sklízel úspěch na domácím poli, později se začal orientovat na velké mezinárodní závody jako Baja. Na FIM mistrovství Evropy dojel v roce 2013 po závodech v Itálii, Rumunsku, Maďarsku a Portugalsku na celkovém 2. místě. O rok později svou reputaci ještě vylepšil a stal se tak mistrem Evropy. Tento titul v roce 2015 opět obhájil. Startoval poprvé Dakar v roce 2016, kdy ale musel ke konci odstoupit pro zdravotní komplikace. V lednu 2017 ale už Rallye Dakar úspěšně dokončil.

Josef Macháček

Josef Macháček

kategorie čtyřkolky
Josef Macháček patří mezi české legendy na dálkových rallye, obzvláště na Rallye Dakar. Do roku 2009 se stal pětinásobným vítězem tohoto velice náročného závodu v kategorii čtyřkolek. Je historicky nejúspěšnější čtyřkolkář v kategorii Experimental v dálkových maratónských rally a jako jediný na světě získal 4 vítězství bez jediné penalizace. Od roku 2011 se začal věnovat závodění ve vlastně vyrobené bugině MD Rally Sport Optimus. Rallye Dakar 2017 se rozhodl přejít opět do kategorie čtyřkolek, kterou ale kvůli zranění nedojel.

Zdeněk Tůma

Zdeněk Tůma

kategorie čtyřkolky
Zdeněk se závodění věnuje již 7 let. Během nich se mu podařilo získat mnoho cen v různých závodech. Od roku 2011 se drží v TOP 5 na OFFROAD Maratonu ČR a v roce 2015 získal nejen 1. místo v kategorii MISTR Quad, ale stal se dokonce absolutním vítězem. V roce 2016 obdržel 2. místo Intercontinental Rally a 3. místo na Merzouga Rally. V lednu 2017 se postavil na start své první Rallye Dakar v Jižní Americe, kterou dojel na úspěšném 12 místě.

Boris Vaculík

Boris Vaculík (pilot)

kategorie automobilů
Boris se věnuje již 15 let závodění v autocrossu a za tu dobu vyhrál mnoho českých a zahraničních pohárů. Letos se odhodlal posunout se trochu dál a se svým vozem Ford F150 EVO se vydá na Rallye Dakar.

Martin Plechatý (navigátor)

kategorie automobily
Martin se Rallye Dakar již dvakrát účastnil v sedle své čtyřkolky, ale zatím se mu nepodařilo dojet do cíle. Na Rallye Dakar 2016 jel jako navigátor v bugině Josefa Macháčka. Bohužel kvůli technickým problémům závod nedokončili. Na Dakaru 2018 opět usedne do role navigátora. Kromě Rallye Dakar se Martin účastní i evropských motocyklových závodů jako třeba Hellas Rally Raid v Řecku nebo Rallye Albania.

Miroslav Vraný

sportovní manažer
Jeho náplní je postarat se pohodlí závodníků a řešit komunikaci s pořadatelem závodu.

Miroslav Hrdý

logistika asistenčních vozidel a bivaku
Specialista asistenčních vozidel, servisního vybavení a bivaku, který má také na starosti veškeré vybavení týmu na opravy a zázemí, logistiku a stavbu bivaků na Rallye Dakar v Jižní Americe. Míra pracuje ve společnosti Autocentrum BARTH a.s. jako ředitel servisních služeb, kde řídí několik servisů pro více jak 10 automobilových a motocyklových značek. Na Rallye Dakar získává zkušenosti a znalosti v oblasti oprav a logistiky těch nejlepších týmů světa, aby pak tyto získané zkušenosti přenášel do každodenních procesů v rámci oprav vozů zákazníků Autocentra a Motocentra BARTH.

Richard Burkoň

mediální manažer, fotograf
Má na starosti organizaci a odesílání mediálních výstupů z Rallye Dakar.

Vlasta Korec

týmový moderátor
Jeho úkolem je testovat Škodu Kodiaq, poznávat krásy Jižní Ameriky a podívat se za oponu Rallye Dakar. O všem vás bude informovat ve svých videích.