David Pabiška byl díky svým předchozím úspěchům přijat na letošní ročník Rallye Dakar bez problémů a bude tak moci jet svůj jubilejní 10. ročník. "Jsem samozřejmě strašně rád. Přiznávám, trošku jsem spoléhal na to, že mě tak již trochu znají, a že moje přihláška bude akceptována, takže jsem v tom očekávání byl maličko silnější. V tomhle tom podniku (pozn. Rallye Dakar) nikdo neví, co se stane, takže za mě velká spokojenost. Takže teďka už jen makat dál a dobře se připravit na můj desátý ročník, na který se opravdu těším.", shrnuje své pocity David Pabiška, který si z nedávného náročného závodu Rally Albania odnesl 3. místo.

Dakarský nováček Rudolf Lhotský byl svým přijetím opravdu mile překvapen. "Jsem vážně opravdu velmi rád, že mě přijali na Dakar. Bylo to pro mě těžký, protože se tam hlásí více jak 500 závodníků a z toho berou jen 30 nováčků. Myslím si, že ty 3 roky těžké dřiny a toho všeho kolem, že toho bylo víc jak dost. Absolvoval jsem spoustu těžkých závodů, a to mi minulý rok vyneslo na titul Mistra Evropy, což je myslím to, co mě dostalo na Dakar.", sděluje Rudolf Lhotský, který v srpnu po dojetí maďarské Hungarian Baja znovu tento významný titul obhájil, a to i přes to, že se stále ještě plně nezrehabilitoval po květnové nehodě na Rally Albania. "Co se týče nějakého trénování, měl jsem nyní dvouměsíční pauzu kvůli zlomené noze z Rally Albania. Naštěstí byla zlomená jenom kost a ne vazy, takže léčení se trochu urychlilo. Teď po návratu z Hungarian Rally se ještě na chvíli vrátím do posilovny a potom se začnu na plno věnovat tréninku na motorce.", říká o svém zdravotním stavu budoucí dakarský závodník, který na Rallye Dakar odjíždí s cílem umístit se na stupních vítězů v kategorii nováčků a samozřejmě dojet ve zdraví do cíle. Na závěr dodává, "Vím, že hodně z Vás mě nezná, ale doufám, že Vás na Dakaru nezklamu a udělám dobrý výsledek a všechny Vás potěším."

Dalším členem týmu BARTH Racing je Martin Plechatý, který se rozhodl svoji 2. Rallye Dakar absolvovat v kategorii čtyřkolek. Bohužel pro velkou účast Jihoameričanů a malou kapacitu byl přijat až do dalšího ročníku, tedy Rallye Dakar 2017. Ale to, že nebyl letos přijat v kategorii čtyřkolek ještě neznamená, že je pro něj Rallye Dakar 2016 uzavřenou kapitolou ...

Čtveřici závodníků uzavírá Ollie Roučková, která se mohla stát první Češkou na Rallye Dakar v historii a také jednou z mála žen, které se tohoto náročného závodu účastní. Bohužel její přihláška pro letošní ročník nebyla přijata, to ale neznamená, že se závoděním končí. Například během srpna předvedla skvělý výkon na Hungarian Baja, kde obsadila krásnou druhou příčku v kategorii čtyřkolek.

Poslední srpnový týden se navíc naši závodníci účastní také řecké Serres Rallye, kde se k nim přidala česká dakarská legenda Josef Macháček, který si tento závod vyzkouší v kategorii čtyřkolek, kde se mu podařilo již 5x získat zlato na dakarské Rallye.

Takže přejeme jim hodně úspěchu a aktuální dění nejen ze závodu v Řecku můžete sledovat na našem Facebooku BARTH Racing a nebo na našich webových stránkách www.barth-racing.cz