Sedmá etapa zavedla závodníky zpět do Argentiny. Pro většinu jezdců, ale i doprovodné týmy, to byla velká úleva. Bolívie je krásná země a lidé přivítali účastníky Dakar skvělým způsobem. Podél tratí byly tisíce fanoušků, kteří nadšeně fandili. Ovšem díky vysoké nadmořské výšce to nebylo pro závodníky ani doprovod vůbec jednoduché.

Závodní část byla rozdělena do dvou úseků, ovšem letošní nepřítel Rallye Dakar, tedy špatné počasí, závodníky do druhé části nepustil. V Argentině se po přívalovém dešti vylily řeky a znemožnily start.

David Pabiška obsadil v sedmé etapě 41. místo a celkově figuruje na 38. místě. Hodnotit etapu se moc nedá. Pořadatel pustil závodníky na start i přes špatné počasí, řečiště byla plná vody. V úvodu druhé části polskému závodníkovi voda v podstatě sebrala motorku a poté ji pořadatelé ukončili. Díky špatnému počasí nedojel do bivaku asistenční vůz motorkářů, který zůstal 254 km od cíle. Důvodem byly rozvodněné řeky, které zaplavily silnice. David tedy pojal tuto etapu jako další maratonskou a od pořadatele si vyzvedl své věci, určené právě pro tyto etapy. Noc strávil pohodlně v klimatizované budově v areálu bivaku.

Rudolf Lhotský byl po šesté etapě hodně vyčerpaný a tak mu zkrácení závodních kilometrů v sedmé etapě hodně pomohlo. Do Bolívie se těšil, ovšem vysoká nadmořská výška mu vůbec nesedla. Šestou etapu dojel zcela vyčerpaný. Bojoval v ní s pískem, na který není tolik zvyklý, opět přišel pád a dojel do bivaku až ve večerních hodinách. Do sedmé etapy startoval tedy hodně unavený. Když se zbytek etapy proměnil pouze v přejezd do Argentiny, hodně se mu ulevilo, i přesto ho však čekalo přes 700 km na motorce. Noc strávil jako David Pabiška v provizorním bivaku a díky vydatnému spánku nabral energii do dalších etap. V sedmé etapě dojel Ruda na 78. místě a průběžně je na 85. místě.