Bezstarostné jízdy alpskými průsmyky nebo týdenní pánské výlety do Itálie či východní Evropy. To jsou nejčastější přání lidí, kteří se zajímají o zapůjčení motocyklu. A zájemců o tuto službu přibývá: „Oproti roku 2016 jsme vloni zaznamenali 30% nárůst počtu zápůjček. Vzhledem k tomu, že jsme letos zařadili nové a atraktivní modely, věřím, že by růst zájmu klientů mohl být v roce 2018 podobný, ne-li ještě vyšší,“ říká Martin Blažek, šéf Motopůjčovny BARTH, která si pro nadcházející motocyklovou sezonu připravila 15 nových či předváděcích strojů od předních výrobců jako Yamaha, Triumph, BMW, Ducati či KTM. Ceny půjčovného začínají od 590 Kč za den.

Yamaha NMAX 125
Yamaha NMAX 125

Motopůjčovna BARTH vstupuje do čtvrtého roku své existence. Vloni mezi zákazníky bodovaly hlavně modely Yamaha MT 10 a Tracer 900. „V letošním roce by to měly být modely KTM DUKE 390 a BMW F800GT. Za hlavního aspiranta na nejpůjčovanější stroj roku 2018 tipuji plně vybavené BMW R1200GS LC,“ dodává šéf Martin Blažek, podle kterého jsou populární zejména týdenní pánské výlety. Našli se i takoví, kteří si motocykl vypůjčili rovnou na celý měsíc. K oblíbeným destinacím dlouhodobě patří Rakousko, Chorvatsko, Itálie, Rumunsko či Slovinsko, z konkrétních lokalit pak alpské průsmyky. „Jezdí se celá Evropa, nedávno jsme třeba jednali s jedním klientem o cestě do Skandinávie,“ doplňuje Blažek.

V poslední době slouží zápůjčka motocyklu ve formě vhodného dárku, třeba jako originální zážitek pro manžela či kamaráda k narozeninám. Samozřejmostí jsou také cenová zvýhodnění dlouhodobých klientů či slevy na dlouhodobější pronájmy.

KTM Duke 390
KTM Duke 390

Stačí jen natankovat a vyrazit

Proč se podle šéfa Motopůjčovny BARTH vyplatí půjčení motocyklu více než pořízení vlastního stroje? „Naše motorky jsou buď nové, nebo roku výroby 2017. Jsou ve stoprocentním technickém i vizuálním stavu. Není potřeba řešit pojištění, bát se cizího poškození či odcizení – vše je součástí ceny pronájmu. Postaráme se i o případný servis či zapůjčení příslušenství,“ vypočítává Martin Blažek a připomíná, že jediným dalším nákladem zákazníka jsou pohonné hmoty. „To, kolik kilometrů nakonec najede, není nijak omezeno. Rovněž jsme schopni po dohodě zapůjčený stroj kamkoli přistavit, zařídit parkování dopravního prostředku klienta na hlídaném parkovišti po dobu zápůjčky, případně mu bezplatně zajistit dopravu z Motocentra na nádraží.“

BMW R1200GS LC Rallye
BMW R1200GS LC Rallye

Rezervační kalendář Motopůjčovny BARTH byl spuštěn už 1. března a pomalu se začíná plnit. „Z loňské zkušenosti mohu doporučit, aby potenciální zákazníci neotáleli. Na konci dubna už jsme třeba měli rezervovány všechny motocykly na první prázdninový týden,“ doporučuje Michal Burkoň, majitel Autocentra BARTH, které se zaměřuje také na půjčování aut a karavanů.

V aktuální letošní nabídce motocyklů nechybí skútr (Yamaha NMAX 125 ABS), tříkolka (Yamaha Tricity 125), menší kubatury (KTM DUKE 390), „vyšší“ třída (Triumph Tiger 800 XCA či Yamaha MT-07), ale i opravdové koráby silnic a terénu (Ducati Multistrada 1200 S a XDiavel 1300 či BMW R1200GS LC Rallye). Do budoucna navíc v Motopůjčovně BARTH uvažují i o rozšíření nabídky o pronájem stále populárnějších čtyřkolek.

Navštívit Motopůjčovnu BARTH