Rudolf Lhotský si v šesté etapě na svém prvním Dakaru sáhl na dno, ovšem toho ho nezastavilo a chystá se do druhé poloviny nejtěžší rallye na světě.

 

„Na začátku bych chtěl poděkovat celé rodině, mechanikům, přátelům, kteří mi fandili a pomohli se na Dakar dostat“, uvedl v úvodu Rudolf Lhotský. Má úžasný pocit z toho, že se na Dakar dostal. Hodně si užívá diváků, kterých je kolem trasy desetitisíce a úžasně fandí. „Je to něco neskutečného se postavit na začátku na rampu“, dodává k atmosféře. Líbí se mu obě země, v kterých se letošní Dakar jede a užívá si každého přejezdu mezi etapami.

„Připravoval jsem se na tento závod prakticky celý život a vidím, že to pořád bylo málo. Je to strašně náročná soutěž a nikdy bych tomu nevěřil “, uvedl nováček na rallye v úvodu hodnocení své přípravy. Obdivuje všechny účastníky, kteří jedou na doraz a ví, že každá chyba se na Rallye Dakar trestá.

Na začátku měl trochu smůlu, když se mu nepovedlo probojovat více dopředu a teď mu jezdci před ním práší. Snažil se dostat mezi prvních 50 jezdců, ale to se nepovedlo. Na vině byl i pád v třetí etapě, kdy Rudovi praskla přilba a necítil se dobře. Obecně mu více sedí místní cesty než závod v písku, na který není tolik zvyklý a projevuje se to i po fyzické stránce. Za nejtěžší označuje šestou etapu, kdy si sáhl na dno a do bivaku se vrátil zcela vyčerpaný. Ovšem uvědomuje si, že podmínky jsou pro všechny stejné.

 

Celkově se Rudolf Lhotský pohybuje na průběžném 85. místě. „Měl jsem vyšší cíle, mám to rád, i když vím, že je to nereálné. Cílem bylo 20. místo, ale v současné chvíli vím, že to na nedokáži“, doplňuje ke svému umístění. Nejdůležitější je pro něho dostat se v pořádku a ve zdraví do cíle.