• Délka rychlostní zkoušky: 423.80 km
  • Celková délka etapy: 447.85 km

Průběžné umístění v etapě

Číslo Jméno Pořadí v etapě Celkové pořadí
#198 Zdeněk TŮMA 16. 28.

Jako jízda na bramborovém poli. Tůma na Africa Eco Race zažil nejzrádnější etapu

Ve středu na Africa Eco Race projel Zdeněk Tůma asi na všech možných terénech. Duny, kameny, zatopená pole, tráva, kořeny, les… Tak rozličná byla osmá etapa, která měla start a cíl v Akjoujtu. „Tohle byla asi jedna z největších zrádných etap, kterou jsem v kariéře zažil. Měl jsem na ní krizi, v cíli jsem byl fakt utahaný,“ prohlásil jezdec z týmu BARTH Racing, který skončil na 16. místě a v celkovém pořadí je na 28. příčce. Ve čtvrtek čeká závodní kolonu typická mauritánská etapa, která bude měřit přes 400 kilometrů.

Tohle bylo rozličné peklo. Dvě třetiny středečního dne se jelo přes rozbité cesty s hrboly. „Na čtyřkolku fakt fyzicky náročné, neustále jsem musel nadskakovat,“ dodal Tůma, který bojuje na náročné dálkové pouštní soutěži. A až na jeden den, kdy mu vypověděl službu motor, se držel pokaždé vpředu. Ne jinak tomu bylo i ve středu.

Sice jsme jeli po pláni, ale bylo to tam zarostlé trávou. Také se tam nacházelo hodně stromů a keřů. Museli jsme se prodírat lesem, kvůli tomu jsem pak neviděl moc na kameny. Kdybych do nějakého narazil, tak by to bylo špatné,“ dodal Tůma. A tím to komplikacemi nekončilo. „Organizátoři udělali změny na trati, protože tam byly zaplavené planiny.Vypadalo to jako jezero.“

V průběhu středečního dne měl tak Tůma menší krizi. „Terén vypadal jako bramborové pole, na tankovačce jsem byl hodně utahaný,“ dodal závodník na Yamaze, který musel překonat zhruba 70 kilometrů dun. Ty ho ve čtvrtek rovněž budou čekat.