David Pabiška letos jede svůj desátý ročník a po sedmi etapách je na Rallye Dakar 2016 na průběžném 38. místě. Začátek letošního ročníku nebyl dle jeho představ, ale postupně se dostává do tempa a pomalu postupuje pořadím vzhůru.

„Je na mě docela dost dobře vidět, že jsme už za půlkou, protože můj nosíček je spálenej jako každej rok“, uvedl s úsměvem David Pabiška na začátku hodnocení první poloviny závodu. Úvod letošního ročníku označil jako prapodivný. „Je to trochu něco jiného než jsem tu doposud zažíval“, pokračuje s hodnocením. Rušení etap, promočený terén a drobné technické problémy jsou důvodem, proč mu zatím letošní ročník nesedí. Navíc chybí vybavení pro sušení věcí, protože s takovým počasím nikdo nepočítal. Narovinu přiznává, že se mu na začátku nejelo dobře a ví, že konkurence na tom byla lépe. O to více se těší na druhou polovinu závodu. V té se podle je slov pojede ten „jeho“ Dakar.

     

„ Jsem na svém desátém Dakaru, ale vždycky je to jako bych tu byl poprvé“, říká s oblibou český závodník. Po fyzické a psychické stránce se cítí velmi dobře a je rád za dobrou přípravu. V pořádku je i nedávno operované koleno. „Psychicky jsem na to tady už hodně zvyklej a jsem úplně v pohodě“, dodává ke svému rozpoložení na letošním ročníku David Pabiška.