Musíme vám všem poděkovat za úžasnou podporu, kterou jsme u vás měli. To vy jste naším hlavním hnacím motorem a hlavně díky vám jsme zvládli pokořit jubilejní 40. ročník Rallye Dakar!

Celková umístění

Číslo Jméno Umístění
#43 David PABIŠKA 42.
#247 Josef MACHÁČEK 12.
#261 Zdeněk TŮMA 15.
#372 Boris VACULÍK
Martin PLECHATÝ
Skončili v 8. etapě (havárie)
#75 Rudolf LHOTSKÝ Skončil po 5. etapě (zranění)

Josef Macháček

No, v letošním roce to není nejlepší desítka. I tak to není špatné. Klíčová byla bohužel dvouhodinová penalizace z první etapy. Od té doby jsem na výsledek nebyl zas tak soustředěný,“ dodal 60letý jezdec na čtyřkolce, pro kterého byl letošní ročník náročný. „Pocitů je hodně. Pořadatel se snažil po předchozích výtkách, že se z Dakarské rallye stává automobilová WRC, to udělat těžké. A to se mu podařilo.“ 

Zdeněk Tůma

Je určitě skvělé, že jsem se dostal do cíle také přes technické problémy a náročnou trať. To je paráda,“ měl radost Tůma, který se od roku 2011 se drží v Top 5 na OFFROAD Maratonu ČR. „Tomu se bude chtít věnovat také v letošním roce a uvidíme, jestli pojedu další Dakarskou rallye. Myslím, že Dakar v Jižní Americe zůstane, ale nevím, kam ji chce pořadatel posunout.

David Pabiška

To mě hrozně těší. Každý říká, že ten poslední Dakar byl nejtěžší. Já si myslím, že tohle byl opravdu nejnáročnější ročník na Jižní AmericeV některých letech bylo třeba více dun a písku, ale tak komplikovaná navigace nebyla snad nikdy,“ utvrdil Pabiška a hned vysvětlil, proč.
V letošním ročníku nás nejdříve přivítaly gigantické duny v Peru, pak se přejelo do bahnité Bolívie, kde jsme se trápili ve vysokých nadmořských výškách. Argentina nám zase dala do těla kvůli feš-feši a velbloudí trávě,“ shrnul jezdec závod.

Michal Burkoň

Letošní Dakar byl hodně náročný. „Na druhou stranu si jezdci užili hodně písku. Myslím, že Dakar našel místo v Jižní Americe a těžce se bude přesunovat jinam. Nejlepší by bylo, kdyby se propojil ještě s Chile. Všichni jsme zdraví a v pohodě. Máme radost, že Dakar dokončil Josef Macháček.