Super Fiambala

  • Motorky, čtyřkolky
    • Celková délka etapy: 484 km
    • Délka rychlostní zkoušky: 280 km
  • Auta, kamiony
    • Celková délka etapy: 746 km
    • Délka rychlostní zkoušky: 280 km

 

Umístění v etapě

Číslo Jméno Pozice
#43 David PABIŠKA 37.
#247 Josef MACHÁČEK 15.
#261 Zdeněk TŮMA 18.
#372 Boris VACULÍK
Martin PLECHATÝ
UKONČILI ZÁVOD Z DŮVODU HAVÁRIE
#75 Rudolf LHOTSKÝ UKONČIL ZÁVOD ZE ZDRAVOTNÍCH DŮVODŮ

 

V jedenácté etapě si jezdci BARTH Racing pohoršili. Tůma se propadl na patnácté místo

Maratonskou etapou pokračovala jedenáctá etapa Rallye Dakar. V ní měli potíže zejména jezdci na čtyřkolce, kteří se propadli v celkovém pořadí. Na vině byla také technika. „Měl jsem problém s baterkou, nemohl nastartovat,“ popisoval Zdeněk Tůma, jezdec týmu BARTH Racing, který je v současné době na 15. pozici. Před něho se dostal Josef Macháček, který je třináctý. Motocyklista David Pabiška dojel včera na 37. místě a v celkovém hodnocení je 43. jezdcem.

Trasa vedla v okolí argentinského města Fiambalá, které je proslulé bílými písky. „Etapa byla velice náročná, jezdilo se po rozjetém feš-feš písku od kamionů,“ hlásil Josef Macháček, pětinásobný vítěz nejtěžší motoristické soutěže. „Do toho mám nachlazení, které se mi táhne už od Bolívie. Je to opravdu velice náročné.“ Včera zajel patnáctý nejrychlejší čas, na vedoucího jezdce ztrácí přes deset hodin.

Pozici nejlepšího českého jezdce v kategorii čtyřkolek ztratil Zdeněk Tůma, který hodlal atakovat nejlepší desítku. Včera zajel osmnáctý nejrychlejší čas a na vedoucího závodníka ztrácí skoro 13 hodin. „Na startu jsem měl problém s baterkou, nemohl jsem vyjet. Naštěstí se mi to podařilo vyřešit, ale nabral jsem kvůli tomu ztrátu," popsal své problémy Macháčkův týmový kolega z BARTH Racing. „V etapě jsem jel mezi kamiony, bylo to fakt těžké.“

Jezdci na motorkách a čtyřkolkách měli 11. etapu opět jako další součást maratonské zkoušky, večer se nemohli vidět s mechaniky a s asistencí. Ani dnes však nebudou závodit - počasí donutilo pořadatele Rallye Dakar udělat další změnu v programu. Ve čtvrteční 12. etapě přijdou závodníci na motocyklech a čtyřkolkách o svých 375 měřených kilometrů. „Už večer se zde zvedal silný vítr a přicházela bouřka,“ popsal podmínky Tůma. Nyní se z bivaku přesunou cestovním tempem do San Juanu.