Dnes Ondřej Klymčiw odstartoval na svém prvním Dakaru. Nejdříve ho čekal 160 kilometrů dlouhý přejezd, po kterém následovala rychlostní zkouška. Ta měla délku 147 kilometrů a Ondřej na ní startoval mezi posledními díky svému vysokému startovnímu číslu. Celou dobu pouze polykal prach závodníků jedoucích před ním, takže na mnoha místech jel doslova naslepo. Díky své nebojácnosti a vytrvalosti si celou dobu držel výborný čas. V předposledním kontrolním bodě byl dokonce na 32. místě!

Bohužel poté následoval pád způsobený prachovou stěnou. Během pádu mu prasklo přední plexisklo a poškodila se navíječka na roadbook, díky tomu nemohl dále navigovat a musel se nechat vést ostatními závodníky. Takže do posledního kontrolního bodu dorazil s 9-ti minutovou ztrátou na vedoucího jezdce. Avšak i tak je spokojený se svým výsledek a má k tomu důvod, vždyť je největším skokanem na letošním Dakaru. Posunul se ze 160-tého místa až na  32. pozici!

"Vůbec jsem neočekával, že bych mohl zajet první etapu až takhle dobře", komentuje Ondřej svůj dnešní výsledek a dodává, "Hlavní je, dostat se co nejdříve dopředu, abych se již nemusel omezovat viditelností a mohl tak zužitkovat svůj dlouhodobý trénink a zkušenosti.". A jak se těší na zítřek? "Samozřejmě, že se velice těším. Dnes si ještě pořádně odpočinu a zítra budu valit plný plyn na celých 518 kilometrech rychlostní zkoušky.", uzavírá dnešní příspěvek Ondřej Klymčiw ze závodního týmu BARTH Racing.

Ondra při přejezdu k rychlostní zkoušce Ondra při přejezdu k rychlostní zkoušce
Fanoušci kolem trasy Fanoušci kolem trasy
Fanoušci kolem trasy Fanoušci kolem trasy
Rozbité přední plexisklo Rozbité přední plexisklo
Vítězné brýle po první etapě Vítězné brýle po první etapě
Motorka po dojezdu Motorka po dojezdu
Denní servis Denní servis
Noční servis Noční servis
Týmové zázemí Týmové zázemí