1. září se na start Baja Poland postavil Boris VACULÍK a Martin PLECHATÝ v jejich Fordu F150 EVO. Oproti velké konkurenci obsadili skvělé 4. místo!

První etapa probíhala bez komplikací. Boris ji zhodnucuje následovně: "Dnešní prolog velice příjemný. V CEZ jsme 8. a celkově se světem kolem 12. místa. Sžíváme se s autem. Martin je fakt výbornej a profík. Zítra jedeme 2x216 kilometrů, tak to bude maso."

Ačkoliv se dalšího dne obávali, zvádli jej skvěle a posunuli se na 7. místo. "Dnešní etapa byla příjemná a všechno šlo dobře. Odpoledne nás chytl déšť, tak jsme si vyzkoušeli jízdu v bahně. Zrychlujeme a užíváme si to!", psal Boris VACULÍK a Martin PLECHATÝ s nadšením po dojetí etapy.

Do posledního dne vyrazili plní energie a díky tomu se jim podařilo vyšplhat na 4. místo v evropské kategorii a 7. v kategorii světové. Posádka, která v Polsku testovala nový dakarský speciál Ford F150 EVO, o závodě říká: "Do Polska jsme s Martinem odjížděli s cílem vyzkoušet nové auto a komunikaci mezi posádkou. Soutěž byla poměrně náročná profilem trati, kde se střídaly rychlé pasáže, rozbité lesní cesty a hluboký písek. Celý závod provázely poměrně silné deště, bylo tedy možné vyzkoušet jízdu za všech podmínek. Martin je profesionál každým coulem, komunikace s ním byla bezvadná a velmi mi celou soutěž pomáhal. Jsem opravdu rád, že mám možnost jet právě s ním. Před soutěží jsme měli cíl dovézt auto celé do cíle a posbírat co nejvíc informací a dat. Tajně jsem doufal v umístění v první polovině startovního pole, mimo peugeotu tam byly zastoupeny všechny tovární týmy v čele s Toyotou, Mini, South Racingem, Overdrivem a dalšími. Auto fungovalo skvěle a my postupně zrychlovali. Naše umístění mi udělalo velkou radost, a doufám, že se budeme postupně zlepšovat. V říjnu jedem El Chott Rally v Tunisu, která bude skvělým tréninkem na Dakar." Nezbývá nám tedy nic jiného, než jim gratulovat!

Baja Poland Baja Poland
Baja Poland Baja Poland
Baja Poland Baja Poland
Baja Poland Baja Poland
Baja Poland Baja Poland